Android Uygulama

Android Uygulama

Bir Android uygulaması, Android platformunda çalışan bir yazılım uygulamasıdır. Android platformu mobil cihazlar için üretildiğinden, tipik bir Android uygulaması, Android işletim sistemi üzerinde çalışan bir akıllı telefon veya tablet PC için tasarlanmıştır.Bir Android uygulaması geliştiriciler tarafından web siteleri aracılığıyla sağlanabilse de, çoğu Android uygulaması bu uygulamalara adanmış bir çevrimiçi mağaza olan Android Market’e yüklenir ve yayınlanır. Android Market’te hem ücretsiz hem de ücretli uygulamalar bulunur.

Android uygulamaları Java programlama dilinde yazılmıştır ve Java çekirdek kütüphanelerini kullanır. İlk olarak, mobil cihazlar için özel olarak tasarlanmış sanal bir makine olan Dalvik sanal makinesinde çalıştırılmak üzere Dalvik çalıştırılabilirlerine derlendi.

Geliştiriciler, Android yazılım geliştirme kitini (SDK) Android web sitesinden indirebilir. SDK, Android uygulamaları oluşturmak için araçlar, örnek kod ve ilgili belgeler içerir.

Sadece Android programlama ile uğraşmak isteyen acemi geliştiriciler App Inventor’dan faydalanabilirler. Bu çevrimiçi uygulamayı kullanarak, bir kullanıcı bir yapbozun parçalarını bir araya getiriyormuş gibi bir Android uygulaması oluşturabilir.

Android uygulama konusunda hazır kalıpların ötesinde tamamen müşterinin isteklerine göre gerek hazır şablon yada yeni üretilen şablon üzerine hazırlanarak, google app servislerine kayıt işleminden sürekli güncelleme desteğine kadar, müşterilerine profesyonel uygulumalar hazırlar

Post Your Comment Here

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.